Skip to content

HAKKIMIZDA SÖYLEDİKLERİNİZ

Ali Ömer'deki öğrenme güçlüğü problemimizle kurumunuza başvurdum. Okula gitmek istemiyordu, oturup ağlıyordu, okumaya hiç istekli değildi. Şu an Hece Can'a koşarak geliyor diyebilirim. Öğretmenimiz ve okulun ilgisi ile okula gelmek istiyor hatta diğer okulunu da etkiledi, oraya da gitmek istiyor. Okumaya isteksizliği tamamen geçti diyemem ama en azından yapabildiğinin farkına vardı, özgüveni yerine geldi. Ali Ömer'den şu an kısa sürede beklemediğim performansı görüyorum. Sizlere teşekkür ederim.
Rukiye ÖZKAN
Ali Ömer Özkan'ın Annesi
Mustafanın otizmi var, genel olarak adaptasyon sorunu olan çoğu şeyi reddeden bir çocuk. Buradaki eğitimlerle beraber başladığımızdan beri göz temasında ve dikkatinde artış gözlemledim. Şimdi biraz daha uyumlu, sabırlı ve daha kolay adapte oluyor. Duygularını bana ve çevresine daha açık bir şekilde gösterebiliyor, vücut dilini güzel kullanıyor. Çevresinde olup bitenlere karşı farkındalığı oluştu. Bazı verdiğim kolay görevleri yerine getirmeye başladı. İnce motor becerisi çok kötüydü, şu an gayet iyi. Davranış problemleri devam ediyor yalnız iyi gelişmeler var diyebilirim.
Pınar KÖTENCİ
Mustafa Reşit Kötenci'nin Annesi
Kıvanç daha çok kendi halinde olan bir çocuk. Cümle kuruyor istediği zaman. Fakat söylediklerini sadece ben anlıyordum ve yabancılarla iletişimi çok sınırlıydı. Son zamanlarda konuştuğunu yabancılar da anlıyor, daha açık bir şekilde cümle kuruyor ve başkalarıyla iletişimi daha iyi. Soru sorması yokken daha çok soru sorar oldu. Okulumuz sosyalleşmesini de etkiledi. Okul kavramını biliyor ve okula gelmek istiyor. Ve öğrenmeye daha açık hale geldiğini düşünüyorum.
Kıvanç’ın Annesi